19 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

8 починати и 1.865 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 6.173 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1.865 нови случаи на Ковид-19, од кои 871 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 784 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 8 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles