12.2 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

7 viktima dhe 411 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 411 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 271 pacientë, përcjell Alsat. Betejën me Covid-19 e kanë humbur 7 pacientë. . Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 199.056 raste, prej të cilëve 185.931 janë shëruar, kurse 7019 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 6107 raste aktive.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles