25 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

543 pacientë të shëruar nga Kovid-19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsejtë 1236 teste prej të cilave 124 person kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Numri më i lart i personave të infektuar është regjistruar në Shkup, dhe atë 98, Kumanovë 1, Prilep 6, Tetovë 1, Kavadar 7, Ohër 3, Strumic 1, Shtip 2, Kërçovë 1…

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik gjithashtu njoftojnë se janë regjistruar dhe 543 pacientë të shëruar dhe 7 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19. Raste aktive në vend janë 2445.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles