26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

50 милиони евра вредна материја за производство на амфетамин запленета на скопскиот аеродром

Во голема полициска акција на скопскит аеродром запленета е материја за производство на амфетамин со пазарна вредност од над 50 милиони евра, дознава Сител Телевизија.                    

Денеска полицијата разби организирана криминална група и заплени над еден тон прекурзор од кој требало да биде произведен амфетамин вреден над 50 милиони евра, дознаваме од извори во истрагата.Од МВР ја потврдуваат акцијата, но детали најавуват во текот на денот. Според нашите извори, оваа огромна пратка тргнала од Шангај, преку Турција, а крајна дестинација била земја од Европската унија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles