16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

5 viktima dhe 280 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 280 raste të reja me Covid-19, nga 3,929 testime të kryera. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 5 persona të vdekur: një nga Shkupi (61), Strumica (75), Kumanova (79), Ohri (71) dhe Krusheva (45). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Sipas Regjistrit të vdekjeve nga Moj Termin, raportohet se vdiqën edhe 5 persona, të cilët kanë vdekur në periudhën 17.11-22.12.2021.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles