17.2 C
Struga
Saturday, June 15, 2024
spot_img

5 viktima dhe 276 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.720 teste të kryera janë regjistruar 276 raste të reja me virusin korona, 130 raste janë regjistruar vetëm në Shkup. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 249 pacientë të shëruar. Nndërkaq në raportin e sotëm janë regjistruar edhe pesë viktima. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 217.301, raste, prej të cilëve 203.574 janë shëruar, kurse 7.641 kanë ndërruar jetë. Aktualisht vendi numëron 6.086 raste aktive me Covid-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles