20 C
Struga
Sunday, April 14, 2024
spot_img

4 viktima dhe 223 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsejtë 2365 teste prej të cilave 223 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Numri më i lart i personave të infektuar është regjistruar në Shkup, dhe atë 131, Kumanovë 7, Manastir 15, Prilep 19, Tetovë 11, Kavadar 1, Veles 7, Gostivar 2, Ohër 2, Strumic 1, Shtip 4, Kërçovë 3…, 

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik gjithashtu njoftojnë se janë regjistruar dhe 174 pacientë të shëruar dhe 4 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles