5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

4 viktima dhe 150 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 150 raste të reja Covid-19 nga 2.290 teste të kryera, përcjell TV21. Ka vdekur 4 pacientë, janë regjistruar 246 pacientë të shëruar, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend ka arritur në 307.967, prej të cilëve 297.600 janë shëruar, kurse 9.256 kanë ndërruar jetë. Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 1.111.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles