12.5 C
Struga
Thursday, May 23, 2024
spot_img

32 возачи во Струга казнети поради брзо возење

На 5-ти февруари 2023 година, во периодот од 10:00 до 16:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени акциски контроли во патниот сообраќај.

Притоа, полициските службеници затекнале вкупно 87 возачи управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Охрид 17, Струга 32, Кичево 37 и Дебар 1). Против нив се поднесени соодветни платни налози, информираат од МВР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles