26.1 C
Struga
Sunday, July 14, 2024
spot_img

319 raste të reja me Kovid-19, regjistrohen dhe 2 viktima

Ministria e shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsejtë 2.250 teste prej të cilave 319 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup 162, Manastir 23, Prilep 21, Kavadarci 20, Kumanovë 16, Ohër dhe Gjevgjeli nga 10 raste të reja… Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë për 288 persona të shëruar dhe 2 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19. Ndërkohë që kemi 1.984 raste aktive në gjithë vendin.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles