26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

3 viktima dhe 41 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1.024 testime janë regjistruar 41 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 31 janë në Shkup, Kavadar 4, Negotinë 2, Kumanovë, Prilep, Tetovë dhe Shtip 1, ndërsa nga 41 rastet e reja, 10 prej tyre janë ri infektime.

Po ashtu ka pasur edhe 457 pacientë të shëruar dhe tre të tjerë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 306.711 raste të reja, ndërsa prej tyre 295.914 janë shëruar dhe 9.231 persona kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 1.566.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles