13 C
Struga
Monday, May 13, 2024
spot_img

3 починати и 119 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 2.324 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 119 нови случаи на Ковид-19, од кои 87 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 257 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 3 смртни случаи.

Од почетокот на пандемијата, во нашата земја се регистрирани вкупно 223.330 случаи, од кои 210.732 се излекувани, а 7.907 починале. Во нашата земја во моментов има 4 691 активни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles