19 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

26 жртви и 2341 нови случаи на Ковид-19

Според податоците на Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се регистрирани 2.341 новозаболени, 26 жртви и 1.470 излечени.

Вкупниот број на заболени од КОВИД кај нас од почетокот на епидемијата е 259.328, од излечени 230.206, додека бројот на жртви изнесува 8.266.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles