32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

24-часовен извештај за состојбата со коронавирусот во земјава

Министерството за здравство соопштува дека во последните 24 часа се регистрирани 1375нови случаи, 4 лица го загубиле животот, а 217 ја добиле битката со Ковид-19. Од почетокот на пандемијата во земјава се регистрирани 228.514, од нив 213.722 се опоравиле, а 8.000 ги загубиле животите. Во земјава има 6.818 активни случаи на вируси.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles