11 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

23 tetori ditë jo-pune për të gjithë qytetarët

23 Tetori (e shtunë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut.
Kështu njoftojnë nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale. Më 23 tetor do të shënohet Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase. “Ministria për Punë dhe Politikë Sociale njofton se në pajtim me Ligjin për festa të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), 23 tetori 2021 (e shtunë), Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase, do të jetë ditë pushimi për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles