17.2 C
Struga
Saturday, June 15, 2024
spot_img

22 viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1245 teste të kryera 118 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup-93, Kumanovë-1, Prilep-2, Manastir-5, Veles-1, Kavadar-11, Strugë-2, Kriva Pallankë-1, Kratovë-1 dhe Bogdanci-1 rast.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) kanë regjistruar 395 pacientë të shëruar si dhe 22 të tjerë të cilët kanë humbur betejën me Covid-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles