14.7 C
Struga
Wednesday, May 22, 2024
spot_img

21 viktima dhe 1254 raste të reja me Covid-19

Sipas Institutit të Shëndetit Publik, raportohet se gjatë 24 orëve e fundit janë shënuar 1.254 raste të reja me covid-19 në vend, 21 viktima si dhe 28 të shëruar.

Që nga fillimi i epidemisë numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me KOVID në vendin tonë është 268.191, përderisa të shëruar janë 239.694, dhe të vdekur janë 8.383. Nga Instituti i Shëndetit Publik thuhet se kemi edhe 20.114 rastet aktive.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles