26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

21 починати и 690 нови случаи на Ковид-19

Во последниот извештај на Институтот за јавно здравје се наведува дека во текот на последните 24 часа во нашата земја се регистрирани вкупно 690 нови случаи и 21 жртва.

И од овој Институт информираат дека битката со вирусот ја добиле 676 лица.

Од почетокот на пандемијата до сега во нашата земја со корона вирусот се заразени 278.872 лица, а починале 8.599 лица, а досега се излечени 257.956 лица.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles