16 C
Struga
Monday, May 13, 2024
spot_img

19 viktima dhe 333 raste te reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.547 testime janë regjistruar 333 raste të reja.

Prej rasteve të reja 152 janë në Shkup, 33 Manasitr, Ohër 20, Kavadar dhe Strumicë 16, Kumanovë dhe Dellçevë 10, Veles 8, Koçani, Sveti Nikole dhe Resnjë 7, Shtip 6, Kriva Pallankë 5, Tetovë dhe Strugë 4, Vinicë 3, Gjevgjeli, Demir Hisar dhe Krushevë 2 dhe nga 1 në Demir Kapi, Negotinë, Kerçovë, Kratovë.

Gjatë 24 orëve të fundit ka pasur edhe 309 pacientë të shëruar dhe 19 të tjerë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 215.009 pacientë, ndërsa prej tyre 199.064 janë shëruar dhe 7.547 kanë humbur jetën.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles