5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

19 починати и 1348 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 3996 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1348 нови случаи на Ковид-19, од кои 725 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 1247 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 19 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles