15 C
Struga
Tuesday, April 16, 2024
spot_img

17 viktima dhe 234 raste të reja me Covid-19 

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1318 testime për Covid dhe pozitivë kanë rezultuar 234 persona.

Sipas të dhënave të Ministrisë, në Shkup janë regjistruar 180, në Kavadar 19, Kumanovë, Prilep dhe Negotinë nga 6, Veles 4, Gostivar dhe Kriva Pallankë nga 2, Manastir, Strugë ,Shën Nikollë, Dibër, Probishtip, Kratovë, Krushevë, Makedonski Brod nga 1.

Ndërkohë janë shëruar 1491 pacientë ndërsa kanë ndërruar jetë gjithsej 17.

Për momentin numri i rasteve aktive në të gjithë vendin është 6318.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles