21 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

17 viktima dhe 101 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1299 testime të kryera në nivel vendi, janë regjistruar 101 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 59 në Shkup. Në të njëjtën periudhë janë shëruar 393 pacientë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 17 vdekje.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 217 400 raste, nga të cilat 203 967 janë shëruar dhe 7 658 kanë vdekur. Aktualisht në vendin tonë janë 5775 raste aktive.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles