10 C
Struga
Thursday, February 22, 2024
spot_img

16 viktima dhe 375 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2744 teste të kryera, 375 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19, dhe atë: Shkup-180, Kumanovë-13, Tetovë-4, Prilep-30, Manastir-28, Gostivar-3, Veles-12, Kavadar-26, Shtip-3, Ohër-5, Strumicë-2, Kërçovë-3, Kpçanë-8, Strugë-1, Gjevgjeli-2, Negotinë-1, Kriva Pallankë-7, Resnjë-7, Radovish-11, Dellçevë-9, Vallandovë-8, Demir Hisar-3, Krushevë-1, Makedonski Brod-4, Makedonska Kamenicë-3 dhe Pehçevë 1 rast.

Ndërkohë nga Instituti i Sëmundjeve Invektive kanë regjistruar edhe 507 pacientë të shëruar dhe 16 të tjerë të cilët kanë humbur betejën me Covid-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles