21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

16 viktima dhe 333 raste të reja me Covid-19

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 2.440 , kurse pozitivë kanë rezultuar 333, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Janë shëruar 376 pacientë ndërkaq betejën me virusin e kanë humbur 16 persona.

Viktima më e re në moshë është një person 33 vjeç nga Manastiri.

Në mënyrë shtesë në Regjistrin për persona të vdekur nga Kovid-19 është regjistruar edhe një viktimë që ka ndërruar jetë më 30 nëntor 2021.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles