17 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

15 viktima dhe 277 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 2.595 testime, janë regjistruar 277 raste të reja me COVID-19, 111 të tjerë janë shëruar, ndërkaq 15 kanë ndërruar jetë. Nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka arritur në 199.766 raste, të shëruarve 186.322, të vdekurve 7.051, ndërkaq për momentin ka 6393 raste aktive.

“Kanë ndërruar jetë gjashtë persona nga Shkupi (75, 75, 70, 76, 64 dhe 64v), nga një nga Prilepi (79v), Manastir (88), Veles (88), Veles (72), Kavadar (63), Ohër (82), Shtip (69), Kriva Pallankë (41), Probishtip (86) dhe Kratovë (66)”, informojnë nga MSH.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

Kumanovë 27

Gostivar 15

Ohër 12

Shtip 10

Prilep 7

Manastir 6

Shkup 5

Koçan, Kriva Pallankë dhe Probishtip nga 4

Kërçovë dhe Kratovë nga 3

Veles, Radovish dhe berovë nga 2

Tetovë, Dellçevë, Vinicë, Demir Hisar dhe Pehçevë nga 1.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

Shkup 87383, Aktiv 3267

Kumanovë 12090, Aktiv 462

Tetovë 10949, Aktive 104

Prilep 9375, Aktiv 258

Gostivar 7997, Aktiv 25

Manastir 7341, Aktiv 208

Veles 6691, Aktiv 332

Kavadarci 6188, Aktiv 192

Ohër 6130, Aktiv 191

Shtip 6065, Aktiv 212

Strumicë 5886, Aktiv 141

Kërçovë 4074, Aktiv 73

Strugë 3830, Aktiv 40

Koçan 3492, Aktiv 164

Gjevgjeli 2524, Aktiv 85

Negotinë 2358, Aktive 29

Sveti Nikollë 1985, Aktiv 77

Radovish 1582, Aktiv 48

Resnjë 1574, Aktiv 40

Kriva Pallankë 1582, Aktiv 125

Dibër 1453, Aktiv 6

Berovë 1227, Aktiv 15

Dellçevë 1142, Aktiv 22

Vinicë 1077, Aktiv 34

Probishtip 994, Aktiv 64

Vallandovë 84, Active4 17

Kratovë 633, Aktiv 35

Bogdanci 579, Aktiv 24

Krushevë 545, Aktiv 15

Makedonski Brod 476, Aktiv 2

Demir Hisar 475, Aktiv 33

Demir Kapi 410, Aktiv 1

Makedonska Kamenica 353, Aktiv 46

Pehçevë 319, Aktiv 3

Dojran 143, Aktiv 3

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles