12 C
Struga
Monday, March 4, 2024
spot_img

15 viktima dhe 266 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit të 4572 analizave, janë regjistruar 266 raste të reja me KOVID-19, 717 të shëruar, si dhe 15 të vdekur, shtatë prej të cilëve janë raportuar sipas Regjistrit të të Vdekjeve me Diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin. njofton Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik.

Shumica e të regjistruarve: 120 janë nga Shkupi, pasuar nga Manastiri me 25, Prilepi 22, Ohri 20, Kumanova dhe Kavadari 11, Resnja 8, Strumica 7, Tetova 6, Koçani dhe Struga nga 5. Gjevgjelia dhe Valandova – nga 4, Velesi dhe Radovishi – 3, Kriva Palanka dhe Makedonski Brod – nga 2, Gostivari, Shtip, Kërçova, Sveti Nikole, Dellçeva, Vinica, Kratovë dhe Demir Hisar – 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID që nga fillimi i epidemisë është 222.932, numri i të shëruarve është 210.319, numri i të vdekurve është 7.894, ndërsa numri i rasteve aktive është 4.719. Rastet më aktive janë 2.375 në Shkup, kurse më së paku, përkatësisht nga një në Pehçevë dhe Dojran.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles