17 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

14 viktima dhe 593 raste të reja me Covid-19

Sipasr raportit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut është regjistruar rritje e të prekurve nga covid-19 duke shkuar numri në 593. Nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë për 415 të shëruar dhe 14 të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles