17 C
Struga
Saturday, May 25, 2024
spot_img

14 viktima dhe 490 raste të reja me Covid-19

Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë deri më sot në vendin tonë ka kaluar mbi 7 mijë viktima, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3073 teste të kryera janë regjistruar 490 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 201 pacientë, përcjell Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 14 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 198.464 raste, prej të cilëve185.660 janë shëruar, kurse 7.012 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 5.974 raste aktive me virusin korona.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles