26 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

14 viktima dhe 472 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3431 teste të kryera janë regjistruar 472 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 498 pacientë, përcjell Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 14 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 197.669 raste, prej të cilëve183.972 janë shëruar, kurse 6.978 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 6719 raste aktive me virusin korona.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles