32 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

14 viktima dhe 316 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3486 teste të kryera janë regjistruar 316 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 140 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 240 pacientë, përcjell Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 14 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 194.591 raste, prej të cilëve 181.031 janë shëruar, kurse 6.831 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 7.029 raste aktive me virusin korona.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles