9.3 C
Struga
Thursday, February 29, 2024
spot_img

13 viktima dhe 495 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 495 raste të reja me Kovid-19 prej 4.145 testimeve, 13 persona kanë vdekur ndërsa 308 janë shëruar, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë sipas të dhënave nga Instituti për shëndet publik.

Kanë vdekur 13 persona prej ku: 3 persona janë nga Shkupi (63, 81 dhe 86), 2 nga Kumanova (63 dhe 74) dhe nga një i vdekur nga Prilepi (98), Manastiri (61), Velesi (36), Kavadar (73), Ohër (69), Koçan (69), Probishtip (63) dhe Kriva Pallankë (73). Të gjithë kanë vdekur në kushte spitalore.

Prej 495 rasteve të reja nga Kovid-19: nga Shkupi janë 228, Kavadari – 30, Velesi – 27, Manastir – 24, Shtip – 21, Prilep – 20, Kumanovë – 17, Kriva Pallankë – 13, Koçan – 12, Tetovë – 11, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Berovë nga 10, Negotinë – 7, Ohër dhe Vallandovë nga 6, Probishtip – 5, Gostivar, Sveti Nikollë, Radovish dhe Resnjë nga 4, Strugë, Dellçevë dhe Demir Hisar nga 3, Strumicë, Vinicë, Kratovë, Bogdanci dhe Dojran nga 2, Krushevë, Makedonska Kamenica dhe Pehçevë nga 1.

Janë regjistruar 308 pacientë të shëruar nga: Shkupi – 143, Kumanova – 28, Velesi – 21, Prilepi – 17, Shtip – 15, Manastir – 14, Kriva Pallankë – 12, Kavadar – 11, Strumicë – 10, Koçan – 7, Kërçovë – 5, Radovish, Dellçevë, Vinicë dhe Kratovë nga 3, Negotinë, Probishtip dhe Resnjë nga 2, Tetovë, Gjevgjeli, Vallandovë, Sveti Nikollë, Strugë, Demir Hisar dhe Bogdanci nga 1.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles