26 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

13 viktima dhe 155 raste te reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se 24 orët e kaluara janë kryer 1.179 teste, ndërsa janë regjistruar 155 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup – 113, Kavadar – 8, Kumanova dhe Manastiri nga 6, Prilepi dhe Koçani nga 4, Resnja – 3, Ohri, Gjevgjelia dhe Negotina nga 2, Struga, Kriva Pallanka, Berova, Dellçeva dhe Makedonski Brod nga 1.

Nga MSH njoftojnë se janë regjistruar 387 pacientë të shëruar nga coronaviusi.

Nga atje konfirmojnë se gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 13 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Velesi (84, 83, 72 dhe 69), 3 të vdekur nga Shkupi (68, 63 dhe 50), 2 të vdekur nga Kumanova (67) dhe (64) dhe nga një i vdekur nga Prilepi (50), Manastiri (68), Shtipi (69) dhe Kriva Pallanka (82).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 212.375, numri i të shëruarve është 196.636, numri i të vdekurve është 7.449, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.290.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles