17 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

12 viktima dhe 327 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 2740 teste dhe janë regjistruar 327 raste të reja me KOVID-19. 

• Shkup – 159 • Kavadar – 25 • Prilep – 24 • Manastir – 17 • Gjevgjeli – 13 • Ohër – 12 • Kumanovë – 9 • Sveti Nikollë – 8 • Shtip – 7 • Tetova, Velesi, Kriva Pallanka dhe Valandova – nga 5 • Kërçovë dhe Resnjë – nga 4 • Strumicë, Koçani, Negotino dhe Krushevë – nga 3 • Radovishi, Bogdanci dhe Demir Hisar – nga 2 • Gostivar, Strugë, Dellçevë, Vinicë, Probishtip, Kratovë dhe Makedonski Brod – nga 1. 

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 12 persona të vdekur: 6 të vdekur nga Shkupi (57v, 64v, 72v, 76v, 85v dhe 86v), dy të vdekur nga Prilepi (40v dhe 82v) dhe një i vdekur nga Manastiri (67v). ), Kavadari (73 v), Koçani (72 v) dhe Makedonski Brod (70 v). Nga të raportuarit, të gjithë vdiqën në spital. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar edhe 4 persona të tjerë, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën 27.11-15.12.2021. Të vdekurit janë nga Shkupi (2), Koçani (1) dhe Sveti Nikole (1). Të vdekurit janë të moshës 57 deri në 88 vjeç. Nga personat e raportuar të vdekur, një person ka ndërruar jetë në shtëpi, ndërsa 3 persona në spital. 

325 pacientë të shëruar nga: • Shkup – 171 • Kavadar – 28 • Prilep – 25 • Manastir – 18 • Kumanovë – 13 • Koçani – 9 • Radovish – 8 • Tetova dhe Shtip – nga 6 • Negotino, Resnjë, Dellçevë dhe Demir Hisar – nga 5 • Veles dhe Kërçovë – nga 4 • Strumicë, Gjevgjeli dhe Kratovë – nga 2 • Sveti Nikole, Berovë, Valandovë, Bogdanci, Makedonska Kamenica, Demir Kapi dhe Dojran – nga 1. Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.515.236 testime të Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 220.794, numri i të shëruarve është 207.563, numri i të vdekurve është 7.794 dhe numri i rasteve aktive është 5.437.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles