32 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

12 возачи во Струга казнети поради брзо возење

На 25-ти јануари 2022 година, во периодот од 07:00 до 11:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени акциски сообраќајни контроли.

– Притоа, полициските службеници регистрирале и санкционирале 22 возачи кои во населено место управувале моторно возило со брзина поголема од дозволената (Охрид 8, Струга 12 и Кичево 2) и 7 кои надвор од населено место ја пречекориле дозволената брзина (Охрид 5 и Дебар 2), информираат од СВР Охрид.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles