21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

11 viktima dhe 449 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 3859 testime dhe janë regjistruar 449 raste të reja me KOVID-19 në:

· Shkup – 195
· Manastir – 47
· Prilep – 19
· Kavadar – 18
Berovë – 17
· Kumanovë – 16
· Koçani – 15
· Veles dhe Shtip – 13 secili
· Gjevgjeli – 12
· Dellçevë – 11
· Ohër – 10
· Strumicë – 8
· Negotinë – 7
· Valandovë – 6
· Tetova, Radovishi dhe Resnja – nga 5
· Kriva Pallanka, Kratovë dhe Demir Hisar – nga 4
· Kërçovë dhe Bogdanci – nga 3
· Strugë, Sveti Nikollë dhe Makedonska Kamenica – nga 2
· Probishtip, Demir Kapi dhe Pehçevë – nga 1

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 11 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Shkupi (69, 76, 81 dhe 89), Prilepi – 2 (65 dhe 82), dhe një i vdekur nga Tetova (74), Manastiri (72). ), Ohri (33), Vinica (66), dhe Demir Hisar (81). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.

Po ashtu, sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga “Termini im”, është raportuar 1 person i vdekur me datë të vdekjes nga 16.11.2021. Personi është nga Kavadari dhe ka ndërruar jetë në shtëpi.

317 pacientë të shëruar nga:

· Shkup – 125
Berovë – 26
· Kavadar – 24
· Veles – 19
· Manastir – 15
· Prilep – 13
· Shtip dhe Gjevgjeli – nga 10
· Negotinë dhe Kratovë – nga 9
· Koçani – 8
· Valandova dhe Tetova – nga 6
· Kriva Pallankë, Kumanovë dhe Strugë – nga 5
· Strumicë, Bogdanci dhe Pehçevë – nga 4
· Dellçevë dhe Ohër – nga 3
· Krushevë – 2
· Probishtip dhe Vinicë – nga 1

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.446.403 testime të Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 211.831, numri i të shëruarve është 195.941, numri i të vdekurve është 7.418, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.472.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles