16 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

101 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (05.01.2022) во периодот од 12.00 до 16.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 101 возач. Од нив, 27 на територијата на СВР Охрид, 16 на територија на СВР Тетово, по 11 возачи непрописно престигнувале на територијата на СВР Битола и СВР Велес…Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles