5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

10 viktima dhe 442 raste te reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.939 testime janë regjistruar 442 raste të reja me coronaviurs.

Prej rasteve të reja 168 janë në Shkup, Manastir 41, Prilep 31, Kavadar 24, Ohër 15, Kumanovë, Veles, Shtip, Strumicë dhe Koçan 13, Dellçevë 11, Resnjë dhe Vallandovë 10, Demir Hisar 9, Negotinë dhe Berovë 8, Gjevgjeli, Sveti Nikole, Kriva Pallanka dhe Radovish 7, Tetovë 3, Makedonska Kamenica 2, Gostivar, Kërçovë, Strugë, Vinicë, Probishtip, Kratovë, Bogdanci, Makedonski Brod dhe Pehçevë 1.

Gjatë 24 orëve të fundi po ashtu janë shëruar 373 pacientë dhe kanë humbur jetën 10 pacientë.

Ndryshe, që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 213.307 raste, ndërsa prej tyre 197.493 janë shëruar dhe 7.474 kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoninë e Veriut ka gjithsej 8.339 raste aktive me coronavirus.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles