19 C
Struga
Thursday, June 1, 2023
spot_img

10 починати и 813 нови случаи на Ковид-19

Во текот на последните 24 часа, од 5.165 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 813 нови случаи на Ковид-19, од кои 549 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 998 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 10 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles