32 C
Struga
Monday, July 15, 2024
spot_img

1 viktimë dhe 2957 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit është shënuar një viktimë dhe 2957 raste të reja me Covid 19.

Janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.745.9 doza të vaksinës.

Deri më sot 801.281 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërkaq janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 10.781 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles