17 C
Struga
Saturday, July 13, 2024
spot_img

“-1, temperatura më e ulët e regjistruar sot në Maqedoni”, DPHM tregon vendet ku ishte më ftohtë

Sot në mëngjes temperatura më e ulët prej -1 gradë është matur në Lazaropole, vijojnë Hanet e Mavrovës dhe Kodra e Diellit me 1 gradë, 2 në Berovë, 3 në Krushevë, 4 në Tetovë, 5 në Kriva Pallankë, Pretor, Manastir, 6 në Ohër, Shkup-Petrovec, Vinicë, Dibër, 7 në Strumicë, Demir Kapi, 8 në Shkup-Zajçev Rid, 9 në Shtip, 10 në Dojran dhe 13 gradë në Gjevgjeli.

Në mëngjes vranësira ka në verilindje dhe në disa pjesë të luginës së Shkupit, ndërsa fryn erë e dobët nga drejtim i ndryshueshëm.

Moti gjatë ditës do të jetë me diell dhe më i freskët me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare përgjatë Luginës së Vardarit, erë nga drejtimi verior. Temperaturat maksimale do të jetë prej 14 deri në 22 gradë. Në Shkup deri në 18 gradë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles