18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

1.955 raste aktive me Covid-19 në Maqedoni

Vazhdon rënia e rasteve aktive me coronavirus në vend, numri i të cilëve është 1.955. Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup 1.06, ndërsa dy qytetet Makedonski Brod dhe Dojrani janë pa asnjë rast aktiv.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, dje në vend u regjistruan 324 raste të reja me COVID-19, nga 2.290 teste të kryera.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vend ka arritur në 302.548, të shëruar 291,431 pacientë, ndërsa jetën kanë humbur 9.162.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles