2 C
Struga
Wednesday, February 21, 2024
spot_img

1.396 нови случаи на КОВИД-19

Од направени 11.479 тестови, регистрирани се 1.396 нови случаи на КОВИД-19, починале девет лица, а оздравени се 348 пациенти, соопшти денеска Министерството за здравство. Досега во земјата се направени вкупно 1.659.878 тестирањана Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 233.464,бројот на оздравени пациенти е 214.854, на починати е 8.032, а бројот на активни случаи изнесува 10.578.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles