8 C
Struga
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Јетон Шаќири за ТВ 24: Учебници ќе има за сите ученици до крајот на септември

На десетина дена пред стартот на новата учебна година министерот за образование Јетон Шаќири вели учебници ќе има за сите ученици, но до крајот на септември. Спојување на неколку предмети во еден, исправање на грешки во учебниците се само дел од прашањата на кои одговараше ресорниот министер.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles