28 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Шведска ги укина речиси сите ограничувањa за Ковид-19

Швеѓаните се враќаат во нормален живот. Се укинати речиси сите ограничувањата за ковид 19. Останаа да важат само мерките во здравствените установи и старските домови. Важи и препораката да останат дома лицата кои покажуваат симптоми на ковид. Добра вест има и за оние кои сакаат да патуваат во Шведска од земја на ЕУ и Швајцарија. При влез во земјата повеќе не се бара корона тест или вакцинален статус.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles