16 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

Четврток и петок стабилно и топло, за викенд повторно нестабилно со пороен дожд

Утре се очекува изолирана појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. 

Во следните два дена времето ќе биде стабилно и топло, а во деновите од викендот ќе има појава на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на

невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Според УХМР, утре минималната температура ќе се движи во интервалот од 4 до 10 степени,а максималната дневна ќе биде од 17 до 27 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со утринска температура од 9, а дневната до 25 степени.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles