9 C
Struga
Wednesday, February 28, 2024
spot_img

Хаос во српското собрание, кавга за ребалансот, работата целосно блокирана

Пратениците од власта и опозицијата во српското собрание влегоа во меѓусебна кавга  на расправата  за предлогот за ребаланс на буџетот, за акцизите, како и за спорниот закон за трговски друштва и за избор на нов министер за економија.

Опозицијата претходно најави дека ќе ја блокира работата на парламентот и побара одржување вонредни парламентарни и белградски избори до крајот на годинава. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles