15 C
Struga
Wednesday, May 22, 2024
spot_img

(ФОТО) Со сезонско цвеќе Струга блесна за претстојната туристичка сезона

Екипите на ЈП Комунално-Струга активно работат на садење на сезонско цвеќе во централното градско подрачје како и одржување и средување на градското зеленило.

Целта на оваа активност е да се зголеми естетската атрактивност на градот пред претстојната туристичка сезона, кога во Струга се очекуваат туристи од земјава и од странство.

ЈП Комунално ја постигнува посакуваната цел градските паркови во Струга да бидат вистински репрезент на градот, како во делот на урбаното уредување така и хортикултурно.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles