32 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Утре сончево со мала до умерена облачност

Наутро времето ќе биде студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. 

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 9, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 23 степени.Од понеделник во попладневните часови најпрвин во западните делови ќе почнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во останатите делови. Во вторник ќе биде нестабилно и врнежите наместа ќе имаат пороен карактер и ќе бидат проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Во овие денови ќе дува умерен до засилен јужен ветер, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles