22 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Утре сончево со мала до умерена облачност

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На повеќе места ќе дува засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 2, а максималната од 8 до 16 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. До среда ќе дува умерен до засилен северен ветер, велат од УХМР.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles