5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Утре наутро времето ќе биде многу студено а преку денот сончево со мала облачност.

Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне 3 степени.

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег ќе има во недела.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles